Novinky

Novinka
0 Recenzia(e)

Kniha obsahuje výber 73 slovenských povestí. Sú najmä z podania Miroslava Antona Husku, Antona Habovštiaka, no nájdu sa aj od Jozefa Cígera Hronského, Petra Glocku a Ondra Ľubomírskeho, Jozefa Horáka a Jána Braneckého. Ilustrácie Vladimíra Machaja túto 281 stranovú knihu nesporne obohacujú.

14,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Z obsahu: Krajina a ľud v údolí Nílu. Veda objavuje staroveký Egypt. Záhada sfingy, pyramíd a hieroglyfov. Periodizácia egyptských dejín. Bohovia starovekého Egypta. Egyptská kultúra - to nie sú iba pyramídy. Počiatky výtvarného umenia. Kanón. Zlatý vek. Heretik z Amarny. Príchod nového boha. Dedičstvo...

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Spomienkové dielo k II. svetovej vojne a k SNP

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Úplná kniha o liečivých rastlinách pre lekárnikov, lekárov, liečiteľov, biológov a pre všetkých, ktorí si uvedomujú liečivú silu rastlín a chcú sa o nich dozvedieť viac.

14,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Prvý diel veselých príbehov korkového panáčika, ktorý svojou bezprostrednosťou očaril už celé generácie detí.

8,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Poézia slávneho nemeckého básnika

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Román o povojnovej mladosti, s črtami autobiografie, voľné pokračovanie diela keby som mal pušku. 

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Operace německé armády "Citadela" byla posledním pokusem o zvrat ve vývoji bojů na východní frontě.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Krásna, tajomná, ale aj nešťastná Sisi, rakúska cisárovná Alžbeta (1837 – 1898), je témou knihy známej historičky Sigrid-Maria Grössingovej. Tentoraz sa autorka zamerala na vzťah Alžbety k mužom, ktorí zohrali v živote Sisi dôležitú úlohu. Bol to predovšetkým nekonvenčný otec – bavorský vojvoda Max, ktorý jej dožičil voľnosť a netradičnú výchovu. 

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Tretie, doplnené a rozšírené vydanie populárnej prozaickej zbierky Petra Pišťanka, obsahuje – okrem noviel Mladý Dônč, Debutant, Muzika (ktorú nedávno úspešne sfilmoval režisér Juraj Nvota) a poviedky Čas – aj jeden text navyše, novelu Kozmický vek, s ktorej účelovo skrátenou verziou autor vyhral zemiakovú cenu na literárnych pretekoch Poviedka 96. 

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Prvý zväzok súborného diela predčasne zosnulého talentovaného autora Václava Pankovčína obsahuje poviedky zo začiatku 90. rokov, ktoré mu vyšli v prvých dvoch knihách „Asi som neprišiel len tak“ a „Marakéš“. Sú doplnené o nové, doposiaľ nepublikované texty z pozostalosti.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

2. zväzok súborného diela obsahuje: Sandokan - lev z Marakéša, Tri ženy pod orechom, Bude to pekný pohreb a poviedky z pozostalosti.

7,00 €
Zobrazené 13 - 24 z 41 položiek