Novinky

Novinka
0 Recenzia(e)

Hrdinom je Natt Bumppo, šikovný lovec a skvelý strelec. Tohto sympatického zálesáka spoznávame v jednotlivých životných úsekoch ako Lovca Jeleňov, Sokolie Oko, Stopára a Koženú Pančuchu. V hlbokých lesoch, plných zvere a vtáctva, vládol odjakživa Indián, ktorý sa podriaďoval iba mocnému a múdremu Manitouovi. 

10,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Zväzok obsahuje dve divadelné hry Ženba (1842), Revízor (1836) a román Mŕtve duše (1842).

10,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Druhý zväzok výberu z diela srbochorvátskeho básnika a prozaika Iva Andrića, ktorý je známy a uznávaný predovšetkým pre svoju poviedkovú a novelistickú tvorbu, obsahuje nedokončený román 'Paša Omer Latas', novelu 'Prekliaty dvor', súbor poviedok 'Dom na samote' a výber z najznámejších poviedok.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Vražda v kasárňach v Martine, alebo niečo iné? Kto pripravil o život nevinných ľudí, hoci z nepriateľskej strany? prečo?

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Tato jedinečná kniha mapuje vzestup i pád starověkých válečných a závodních vozů od Británie až po Koreu. Je vybavena mnoha ilustracemi a nabízí všezahrnující, fascinující pohled na tuto převratnou vojenskou techniku starověku i na její odkaz, jak se v neposlední řadě projevuje i v hollywoodské filmové tvorbě.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Román Lolita začal Nabokov písať roku 1939 v Paríži a dokončil ho v oregonskom Ashlande na jar roku 1954. Jeho vydanie spôsobilo v prudérnych Spojených štátoch škandál, jeho šírenie bolo zakazované, rovnako ako obe filmové spracovania (1961 a 1998), a mnohí kritici o ňom hovorili ako o pornografii. 

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Ďalšie príbehy, veľmi autentické...Martin Rázus vie osloviť hoci po rokoch mladšieho i staršieho čitateľa. Prvá kniha reflektovala detstvo, táto, druhá hovorí o mladosti a štúdiách...

3,00 €
Zobrazené 1 - 7 z 7 položiek