Novinky

Novinka
0 Recenzia(e)

Monografia oravskej obce prináša históriu, folklór, prírodu, zaujímavosti, ľudí, tradície, nárečie, vyznania....

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Prechádzka povesťami ďalekých ostrovov v Tichom oceáne

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Druh samostatná čast historickej trilógie H. Sienkiewicza Potopa (Ohňom a mečom, Potopa, Pan Wolodyjowski) zobrazuje vpád švédskych vojsk do Poľska v roce 1655, za vlády Jana Kazimíra.

12,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Psychologický a spoločenský román, ktorý zobrazil celú epochu v živote ruskej spoločnosti i osobnú tragédiu ženy - Anny Kareninovej, titulnej postavy románu, uštvanú konfliktmi so svetskou dvornou společnosťou..

7,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Spomienková kniha jedného z najvýznamnejších slovenských maliarov minulého storočia.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Diablov denník je výnimočný pohľad na druhú svetovú vojnu doplnený o strhujúci detektívny príbeh. Autori knihy nielenže pátrajú po zmiznutom súkromnom denníku Hitlerovho „hlavného ideológa“ Alfreda Rosenberga, ale vďaka objavu týchto dlhé roky nezvestných zápisov ponúkajú aj nový pohľad na obdobie nástupu nacistov k moci a na genézu holokaustu.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Zdi klášterních kuchyní ukrývaly mnoho tajných receptů, které se tradovaly většinou ústně. Díky této knize nahlédneme mnichům pod pokličku a pokusíme se odhalit netradiční postupy, které mohou nejednu kuchařku inspirovat k přípravě lahodných a zdravých pokrmů.

7,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Autorka ukazuje posledné roky Chaldejskej, otrokárskej ríše, kde stál hrdý, proti útokom nepriáteľov pevnou stenou obohnaný Babylon, o kterom platil názor, že je nedobytný. Lenže nakonec tiež padol a na jeho miestě zostala len holá púšť.

7,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Vypravěč románu, zálesák Old Shatterhand jede společně se svým pokrevním bratrem apačským náčelníkem Vinnetouem na pomoc svému příteli Bloody Foxovi (postava z románu Karla Maye Duch Llana Estacada), kterého chtějí v jeho oáze uprostřed pouště Llano Estacado přepadnout Komančové. Toto přepadení a potrestání Komančů tvoří také hlavní zápletku prvního dílku...

8,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

...V romantických kulisách honosných sídel, temných kobek a hlubokých hvozdů se odehrává životní příběh Satanova potomka, hříšného mnicha Medarda. Hrdinova mysl zmítající se mezi Bohem a Satanem, mezi zbožností, touhou po světské moci a tělesnou žádostí, prochází nevýslovným duševním peklem rozdvojené osobnosti.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Aj takí sme boli...vrútocké legendy a spomienky od pamätníka. Pútavé, príbehovo zaujímavé, faktograficky poučné čítanie.

15,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

prechádzka palácom krásy v moravskom meste...

12,00 €
Zobrazené 1 - 12 z 18 položiek