Novinky

Novinka
0 Recenzia(e)

Reprezentatívna publikácia je konzervou času, ako Veľký Krtíš vyzeral pred takmer 50-timi rokmi.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Soubor nejlepších Hemingwayových povídek, tak jak je autor sám sestavil roku 1938 a jak nejdříve vyšly pod názvem Pátá kolona a Prvních čtyřicet devět povídek. Hemingway sleduje proces životního nazrávání mladého člověka s prvními konfrontacemi iluzí a reality, s prvním setkáním s otázkami života a smrti, s prvními životními zklamáními a rozchody.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Prierez celou existencíou Skýtov, jedného z významných starovekých národov. Tí boli celou existenciou spätí s Grékmi a hoci boli jej šírieľmi na východ európy, sami vytvorili veľmi vyspelú vlastnú kultúru.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Autor si v této práci všímá význačných a charakteristických složek soukromého i veřejného živíota starověkých národů, a to jak ve východních státech, tak v klasických antických zemích, a ukazuje, čím a jak tyto národy přispěly k vývoji světové civilizace,

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Úvodnú popularizačnú esej k dielu napísal rovnako významný slovenský jazykovedec Eugen Pauliny (1912-1983).  Konštantín-Filozof - učiteľ slovienskeho národa, Metod - prvý arcibiskup a slávny učiteľ slovienskeho národa, Konštantín a Metod o sebe a svojom diele a Súmrak Veľkej Moravy.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Zlatý věk lidstva, harmonické společnosti bez vládců, tvrdých zákonů a válek, který opěvují básně sumerské, egyptské i Ovidiovy Proměny, byl po staletí považován za pouhou fantazii. Tím větším překvapením byly archeologické nálezy z posledních dvou desetiletí na Blízkém východě, které plně potvrzují pravdivost těchto bájí.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

1.Fantomas,    2.Fiakr noci,     3.Červená vosa  

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

V Tridsiatich troch ženách nastavil zrkadlo ženám z najzámožnejších vrstiev, ženám presýteným, znudeným z nedostatku akejkoľvek činnosti, silne zaťaženým pocitom odcudzenia, vyplývajúcim zákonite z rozkladu všetkých ľudských hodnôt.

3,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Záměrem pořadatelovým bylo nejen vystihnout osobitý Čapkův rys - jeho oslavu obyčejného, prostého člověka a láskyplný zájem o projevy každodenního všedního života - ale i zdůraznit pokrokové prvky jeho díla. Při seřazení próz bylo prohlédnuto jak k jejich chronologii, tak k tomu, aby se v nich odrážela vzestupná linie Čapkova ideového vývoje.

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Výber povestí zo 66 slovenských hradov.

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Skvelý román v troch knihách...víťazstvo spravodlivosti....

9,00 €
Zobrazené 1 - 12 z 14 položiek