Novinky

Novinka
0 Recenzia(e)

1. vydanie fotopublikácie o Slovensku. Fotografie Karel Plicka, úprava Jozef Cincík, s úvodom prezidenta slovenskej krajiny Jozefa Országha. Vydala Matica slovenská v Turčianskom Svätom Martine. Vytlačila Slovenská Grafia v Bratislave. Na Vianoce 1937.

140,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

"Ľudové piesne sú prenikavou sondou do myslenia slovenského ľudu. Vyjadrujú jeho pocity, skúsenosti, etické i estetické hodnotenie a názory. Sú svojráznym umeleckým odrazom jeho života a práce. 

6,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Kniha o dávnověkých migračních trasách a o původu zaniklých kultur Ameriky a Polynésie. 

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Najúspešnejšia kniha profesora Matúša Kučeru, známeho odborníka na stredoveké dejiny. Kniha príťažlivou, vedecko-populárnou formou sprístupňuje dejiny Veľkomoravskej ríše a postavy jej najvýznamnejších predstaviteľov. Vychádza s rozsiahlymi doplnkami a bohatým dokumentárnym a ilustračným aparátom.

7,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Herbie Brennan v knize Zánik Atlantidy toto vžité dogma vyvrací a přináší nové důkazy o gigantické a natolik dalekosáhlé a smrtící katastrofě, která zničila nejen Atlantidu, ale jíž se téměř podařilo vyhubit všechen lidský život na Zemi a zanechala po sobě stopy trosek a globálního ničení napříč celou naší sluneční soustavou. 

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Publikácia má slúžiť k hlbšiemu poznaniu a skúmaniu stredovekého výtvarného umenia na Slovensku a podáva prehľad o tom najvýznamnejšom, čo sa zo stredoveku v oblasti knižnej maľby na Slovensku zachovalo.

17,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Prešovské jatky, krvavá pomsta generála Caraffu...

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Robustná básnická zbierka vari najslávnejšieho maďarského básnika

5,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Satira na carskou byrokracii. Dílo, jímž vrcholí tvorba velkého ruského realisty. Líčí dobrodružství Čičikova, zchudlého šlechtice, který přijde na myšlenku získat znovu bohatství nákupem zemřelých nevolníků, z nichž statkáři musí platit daně do příštího sčítání a jichž se proto rádi zbavují. 

4,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Výber z diel slávneho spisovateľa...

10,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Dielo držiteľa Nobelovej ceny čitateľa uvádza do jedného z období portugalských dejín v 18. storočí. Hrdinom príbehu je jezuita, vynálezca a kazateľ Bartolemeo Lourenco de Gusmao, ktorý sa zúčastňuje výstavby kláštora v Mafre. Podľa nepotvrdených historických zdrojov sa mu roku 1709 podarilo skonštruovať aerostat, predchodcu lietadla a vzlietnuť s ním nad...

3,00 €
Novinka
0 Recenzia(e)

Autor napísal svoj pohľad na odboj a SNP tak, ako udalosti prežil, čo bolo v rozpore s oficiálnym pohľadom politiky a historiografie predchádzajúcich rokov. Nastavil zrkadlo, ktoré odrážalo neskreslený obraz. Skutočnosť je taká, že SNP bolo už mnohokrát prekrútené. J. Nosko sa svojím dielom pokúsil o nápravu a v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch...

18,00 €
Zobrazené 1 - 12 z 41 položiek