0 Recenzia(e)

Príbeh slávneho kozáckeho červeného veliteľa

3,00 €
0 Recenzia(e)

Diablov denník je výnimočný pohľad na druhú svetovú vojnu doplnený o strhujúci detektívny príbeh. Autori knihy nielenže pátrajú po zmiznutom súkromnom denníku Hitlerovho „hlavného ideológa“ Alfreda Rosenberga, ale vďaka objavu týchto dlhé roky nezvestných zápisov ponúkajú aj nový pohľad na obdobie nástupu nacistov k moci a na genézu holokaustu.

6,00 €
0 Recenzia(e)

Román z obdobia vzniku sovietskej diplomacie...obdobie napríklad ministra Čičerina...dobré čítanie...

6,00 €
0 Recenzia(e)

S autorovou anotací „jak britský lid hájil pevnost sám, dokud ti, kteří až do té doby byli napůl slepí, nebyli napůl připraveni“. První část svazku se zabývá porážkou Francie (květen – červenec 1940) a druhá průběhem bitvy o Anglii (červenec – říjen 1940), ve které stála Velká Británie sama proti Německu a Itálii.

7,00 €
0 Recenzia(e)

S autorovou anotací „jak Britové pokračovali v boji, oděni do strádání, dokud sovětské Rusko a Spojené státy nebyly vtaženy do velkého konfliktu“. Ve svazku jsou popsány válečné operace na Balkáně, ve Středomoří, v Africe a na Středním východě, německé přepadení Sovětského svazu a vstup USA do války po japonském útoku na Pearl Harbor (období od listopadu...

7,00 €
0 Recenzia(e)

S anotací „jak velká aliance získala převahu sil“. V tomto svazku Churchill líčí období od začátku roku 1942 od května roku 1943, které znamenalo rozhodující obrat v průběhu války (zastavení ofenzívy Japonska v Tichomoří, postupné osvobození Afriky, bitva u Stalingradu).

7,00 €
0 Recenzia(e)

S anotací „jak bylo nacistické Německo izolováno a napadeno ze všech stran“. V tomto svazku Churchill zachycuje období od června 1943 do začátku června 1944, ve kterém protihitlerovská koalice slavila velká vítězství (bitva u Kurska, vítězství v Itálii, krach německé ponorkové války v druhé bitvě o Atlantik, americké ovládnutí Pacifiku).

7,00 €
0 Recenzia(e)

Príbehy statočných bojovníkov v 2.svetovej vojne, slovenských aj iných...knižka má názov po príbehu veliteľa v SNP plukovníka a neskôr genrála Asmolova.

3,00 €
0 Recenzia(e)

Spomienky sovietskeho vojvodcu na prácu v generálnom štábe v Moskve počas II.svetovej vojny, kniha s opravovaným a podlepeným obalom.

3,00 €
0 Recenzia(e)

Goebbels  Goring   Himmler   Hess   Speer   Donitz     Kdo byli muži, kteří urovnávali Hitlerovi cestu k moci a bezpříkladné hrůzovládě? Co je vedlo k tomu, aby podněcovali masové krutosti....

5,00 €
0 Recenzia(e)

Tato kniha je živým a zároveň varovným příběhem o těch evropských státech, které spolupracovaly s Adolfem Hitlerem na dosažení jeho cíle - ovládnutí

5,00 €
Zobrazené 1 - 12 z 55 položiek