Kniha je obrazem válečné cesty našich vojáků v SSSR pod velením Ludvíka Svobody, mozaikou všedních dnů i bojů 1. čs. samostatného praporu, později brigády i armádního sboru po boku Rudé armády, událostí dějinného významu i ryze osobních prožitků.
K 30. výročí založení Svazu pro spolupráci s armádou podle ideového námětu Ing. Miloslava Janoty
Udalosti, dokumenty, fotografie z prelomového roku 1938.
Vojnoví hrdinovia vo vzduchu počas II.svetovej vojny..494 strán, dobrý stav..
Hrdina Sovětského svazu, bývalý velitel 301. střelecké divize, generálmajor V. S. Antonov ve svých vzpomínkách líčí bojovou cestu této střelecké divize i celé 5. úderné armády, která sehrála významnou roli v mnoha strategických operacích druhé světové války.
Rozsiahle a pomerne kompletné formou encyklopedické dielo. V rámci možností doby v ktorej vyšlo nám približuje obdobie II.svetovej vojny, čas príprav, vznik, priebeh, zásobovanie, ľudský potenciál, potlačenie a prechod na partizánsky spôsob boja....
Jedna z nejpodrobnějších knih o 2.světové válce, který zpracovala Mezinárodní redakční rada. Kniha vydána v roce 1985, je poplatná dané době, dějiny války jsou líčeny téměř výhradně z pohledu SSSR.
S autorovou anotací „jak anglosaské národy svou nemoudrostí, bezstarostností a dobrosrdečností dovolily nositelů zla, aby se znovu ozbrojili“. V první části svazku s názvem Od války k válce se Churchill zabývá obdobím postupné přípravy válečného konfliktu v letech 1919 až 1939 (nástup Hitlera k moci, obsazení Rakouska, Mnichovská dohoda) a v druhé části...
Kniha odhaľuje osobnosti i fungovanie štruktúr v gestape
Publikace zcela ojedinelá umožňuje posoudit profily významných osobností, jež řídily hlavní letecké bitvy. Patří mezi ně američtí generálové Arnold Spaatz, Le May a Dolittle, britští maršálové Dowding a Harris, říšský maršál Göring, generál poručík Galland i japonský admirál Jamamoto.
Kniha umožňuje posoudit profily významných osobností, jež řídily hlavní letecké bitvy. Patří mezi ně američtí generálové Arnold Spaatz, Le May a Dolittle, britští maršálové Dowding a Harris, říšský maršál Göring, generál poručík Galland i japonský admirál Jamamoto. B
Hitlerovy tajné zbraně jsou dodnes záhadou, o níž se vedou vleklé spory. Některé jsou zřetelným dokladem toho, že myšlení nacistických konstruktérů se ubíralo velmi neobvyklými cestami. Jiné, ještě podivnější zbraně se teprve rodily v konstrukčních kancelářích a prototypových dílnách.